XVII PRZEGLĄD TEATRÓW ALTERNATYWNYCH
10 - 12 listopada 2017r. BAZA ZBOŻOWA10 listopada 17
godz. 17.00 – "Manekiny" - Teatr ECCE HOMO, Kielce – Galeria "Echo"
godz. 19.00 – "Kolorowa biało-czerwona" - Fundacja Banina, Lublin, reż. Bartłomiej Miernik

11 listopada 17
godz. 16.30 – "Mamy problem. Monodram macierzyński" – Magdalena Bochan-Jachimek (Gdynia)
godz. 17.00 – "Nieskończony Zbiór Wszystkich Innych", frag. - Teatr Ecce Homo, reż. Aleksandra Gronowska
godz. 18.00 – "Niedźwiedź" - Kompania Teatralna Mamro, Warszawa, reż. Grzegorz Reszka
godz. 20.00 – Próba czytania "Mefista" - Marcin Bortkiewicz, reż. Stanisław Miedziewski

12 listopada 17
godz. 16.30 – "Palacz zwłok", monodram - Teatr Fieter, Ozimek, reż. i wykonanie Robert Konowalik
godz. 18.00 – "Audycja" - Teatr Ecce Homo, reż. Piotr Wawer, PREMIERA

Imprezy towarzyszące

10 listopada 17
godz. 18.30 – Wariacje - wystawa Wojciecha Adama Bańskiego (duża hala)
godz. 20.00 – Wernisaż interdyscyplinarny Wystawa "Rewizjoner" Kamili Serwickiej, Anny Jasińskiej, Anny Macias, Gabrieli Pol (Galeria "W Przejściu")
godz. 20.30 – "Zwierzę natchnione"– koncert (Klub "Kotłownia")
godz. 21.00 – Muniek Staszczyk – koncert – Klub "Kotłownia"

11 listopada 17
godz. 15.00 – "Czarki dla dwojga" – wypał raku i kiermasz prac ceramicznych (Pracownia Ceramika Nova, mała hala) godz. 16.15 – Wernisaż wystawy fotograficznej "Tych Dwoje" (foyer Teatru Ecce Homo)
godz. 19.15 – Wernisaż wystawy fotograficznej "Tych dwoje" autorstwa Wojciecha Habdasa z udziałem Anny Kondratowicz, Andrzeja Rembosza i Marcina Michalskiego (foyer Teatru Ecce Homo)

Większość wydarzeń odbędzie się w Bazie Zbożowej. Spektakl "Manekiny" zostanie zaprezentowany w Galerii Echo.
Wstęp wolny. Na przedstawienia w sali teatralnej w Bazie Zbożowej obowiązują wejściówki. Do odbioru od 8 listopada w budynku ochrony (ul. Zbożowa 4, Kielce) lub bezpośrednio przed spektaklami.

Pobierz folder w formacie PDF

Informacje pod numerem telefonu +48 608 050 891 | teatreccehomo@op.pl | www.eccehomo.pl

GŁÓWNY ORGANIZATOR
STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE ECCE HOMO


Partnerzy organizacyjni: Baza Zbożowa

Patronat Medialny:
Echo Dnia
Radio Kielce
Radio Złote Przeboje
Projektor - Kielecki Magazyn Kulturalny
TVP Kielce

Sponsorzy: Prezydent Miasta Kielce - Wojciech Lubawski
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyski
Hotel Bristol

ZAPRASZAMY!!!
10 listopada 17


"Manekiny" (Teatr Ecce Homo, Kielce)

Wznowiony po dwunastu latach przez Klaudynę Lewczuk-Banasz, autorski spektakl Aleksandry Jaworskiej – choreografa i byłej tancerki Kieleckiego Teatru Tańca., "Manekiny", to przedstawienie o otwartej formie taneczno-ruchowej, opowiadające o tym, co dzieje się z umysłem człowieka podczas (nieświadomego) "uśpienia" i "przebudzenia". To odkrywanie świadomości dzięki obserwacji świata "na zewnątrz" i "wewnątrz" naszej jaźni. "Manekiny", to również tytuł wiersza Haliny Poświatowskiej, inspirującego powstanie spektaklu.

"Kolorowa biało-czerwona" (Fundacja Banina, Lublin)

Zapraszamy do klasy zainscenizowanej w sali teatralnej, na performatywny spektakl o kraju, miłości i nienawiści. Jak być patriotą w czasach pokoju? Wystarczy kochać swój kraj, wywieszać flagę, kasować bilet? Gdzie przebiega cienka granica między patriotyzmem a nacjonalizmem? Spektakl skierowany przede wszystkim do ludzi młodych – uczniów gimnazjów i liceów.

Wojciech Adam Bański "Wariacje", malarstwo, grafika (org. Stowarzyszenie Twórcze "Zenit")

Autor, urodzony w Elblągu, jest studentem IV roku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Stanisława Baja. Wystawiał m.in. w Warszawie, Częstochowie i Bolonii. W malarstwie interesują go dwa bieguny: jeden z nich charakteryzuje się pracą w plenerze, ekspresją plam, kolorem oraz fakturą. Drugim przedmiotem zainteresowań jest dążenie do budowania nastroju wyrazu podmiotu pomiędzy widzem a obrazem, poprzez formę, delikatność modelunku oraz stonowane barwy.

"Rewizjoner" (org. Stowarzyszenie Twórcze "Zenit")

Cztery absolwentki Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach, tworzące grupę artystyczną. Anna Jasińska, studentka na Wydziale Malarstwa i Rysunku (kierunek malarstwo) ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Anna Macias, studentka na kierunku Sztuka i Media Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Gabriela Pol, studentka Wydziału Architektura Wnętrz i Scenografia (kierunek scenografia) na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Kamila Serwicka, studentka na Wydziale Operatorskim i Realizacji Filmowej (kierunek sztuka operatorska) PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi.

"Zwierzę Natchnione"

Od 2012 r. zespół koncertujący (powołany w 2005 r.). Formację określano jako: wydaje się być jedną z niewielu prób zaszczepienia na rodzimym gruncie czegoś co zwykło się nazywać neofolkiem ("Strzyga zine"); prezentującą utwory z pogranicza muzyki świata, folkowej, medytacyjnej ("Mroczna Strefa").

"Muniek i Przyjaciele"

Muniek Staszczyk, lider i założyciel zespołu T.Love – w nowej, akustycznej odsłonie. Artysta zaprezentuje zarówno nowe aranżacje przebojów grupy, jak też i kilka autorskich, solowych utworów. Skład formacji: Zygmunt “Muniek" Staszczyk (śpiew), Muniek Staszczyk i Paweł "Nazim" Nazimek (bas), Janek “Jahlove" Pęczak (gitara).

11 listopada 17


"Mamy problem" (monodram Magdaleny Bochan-Jachimek, Gdynia)

Jednoosobowa tragikomedia macierzyńska. Pomysł na spektakl wydaje się dziecinnie prosty –macierzyństwo daje mnóstwo radości, satysfakcji, o których wszędzie głoszą młode, zapatrzone w swoje potomstwo matki. O setkach nieprzespanych nocy, desperackich próbach uciszenia płaczącego godzinami dziecka, które zamiast słodkiego misiaczka wydaje się wtedy najbardziej złośliwym bachorem świata i fatalnym samopoczuciu wiecznie niezadowolonej z niedostatecznego zaangażowania taty, poirytowanej, niewyspanej matki, bombardowanej zewsząd wizją spełnionego macierzyństwa, po prostu się nie mówi. Jeśli już, to tylko w formie lekkiego żartu, zabawnej anegdotki.

"Nieskończony Zbiór Wszystkich Innych", frag. (Teatr Ecce Homo)

śpiewogra oddająca hołd zmarłemu 20 lat temu założycielowi Teatru Ecce Homo – Tadeuszowi Majowi

"Niedźwiedź" (Kompania Teatralna Mamro)

Jednoaktówka powstała w ramach cyklu "Legendarium" – sceniczna wersja współczesnej legendy o "Niedźwiedziu Mścicielu", opartej na wydarzeniach z lat 70. XX w. w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Spektakl w reżyserii Grzegorza Reszki w ciągu niespełna dwóch miesięcy zdobył aż pięć nagród festiwalowych, w tym dwa razy Grand Prix. Dozwolone od lat 16.

"Mefisto"

próba czytania (Marcin Bortkiewicz). Monodram na motywach powieści Klausa Manna, "Fausta" Johanna Wolfganga Goethego, "Komediantów" Thomasa Bernhardta, "Łaskawych" Jonathana Littela, "Życiorysty" Janusza Rudnickiego. Scenarzysta (Bortkiewicz) opiera spektakl przede wszystkim na "Mefiście" Klausa Manna (1936), portrecie Hendrik Höfgen, utalentowanego aktora, która pozwala uwieść się propagandzie, staje gwiazdą teatru i kina w nazistowskich Niemczech, lękliwą marionetką w rękach reżimu.

"Czarki dla dwojga" (Pracownia "Ceramika Nova")

Wypał metodą raku przygotowanych wcześniej naczyń. Metoda, bardzo widowiskowa, wywodzi się z Japonii – rozgrzane do czerwoności naczynia wyciąga się szczypcami z pieca, zanurza w trocinach. Zachodzące procesy tworzą szlachetne i nieoczekiwane efekty na szkliwie i powierzchni naczynia. Podczas wypału zorganizowane będzie zwiedzanie pracowni wraz z możliwością zakupu ceramiki.

"Tych dwoje"

Wystawa fotograficzna na 10. artystyczne urodziny dwójki aktorów Teatru Ecce Homo – Klaudyny Lewczuk-Banasz i Jonasza Kantyki. Autorami kadrów, powstałych na przestrzeni lat są: Wojciech Habdas, Anna Kondratowicz, Marcin Michalski i Andrzej Rębosz.

12 listopada 17


"Palacz zwłok. Panoptikum" (Teatr Fieter, Ozimek)

Nowa wersja spektaklu na podstawie powieści Ladislava Fuksa. Nadchodzi wielkie umieranie, słabi mogą tego nie przeżyć. Karl, pracownik praskiego krematorium, troszczy się o szczęście ludzkości. Uznaje, że cierpienie to zło, które należy skracać. Potwierdzenie swych interpretacji buddyjskich teorii i zbawiennego wpływu spalania ciał w możliwie najszerszych trumnach, niespodziewanie odnajduje w ideologii faszystowskiej. Monodram według scenariusza, w reżyserii i wykonaniu Roberta Konowalika.

"Audycja" (Teatr Ecce Homo)

Kolejny eksperyment kieleckiego zespołu. Koprodukcja z Kompanią Teatralną Mamro – scenariusz Grzegorz Reszka, reżyseria Piotr Wawer. Obsada: Aleksandra Białogońska, Karol Górski, Joanna Grela, Marek Kantyka, Diana Samiczak, Andrzej Sobierajski i Anna Winiarska. "Audycja" jest brawurową komedią pomyłek. Rzecz dzieje się w studio radiowym podczas nagrania. Jednak nic tutaj nie idzie tak jak powinno – brakuje aktorów, giną nagrania, czasami gaśnie światło, a w pomieszczeniach jest piekielnie gorąco.

Copyright (c) 2017 Wojciech Habdas. All rights reserved.
All photographs (c) 2017 Wojciech Habdas.