Wybraniec


Spektakl "Wybraniec" na motywach Tomasza Manna i "Gesta Romanorum"
adaptacja i reżyseria Marcin Bortkiewicz
(aktor, reżyser i scenarzysta. Twórca monodramów i autor adaptacji wielkiej literatury. Laureat ponad 40 nagród ogólnopolskich i międzynarodowych)
premiera - 8 marca 2007r. w Kielcach


Pytania zadawane samemu sobie - "kim Jestem", "skąd pochodzę" wydają się w dobie multimediów i internetu śmieszne i niedzisiejsze. Problem grzechu też jest problemem anachronicznym. a jednak "Wybraniec", obcesowo przez nas zrealizowany archaicznie i groteskowo, dotyka właśnie tych zagadnień, na które sami często nie potrafimy sobie właściwie odpowiedzieć.

"Wybraniec" to historia człowieka zrodzonego w grzechu i płodzącego swe potomstwo w kolejnym grzechu. Jeżeli może się nam wydać to anachroniczne, radzę zajrzeć do współczesnych badań nad genami i ludzką rozrodczością. Pytanie zadawane swoim rodzicom, czy jestem waszym dzieckiem, coraz częściej będzie miało odpowiedź przeczącą. I właśnie wtedy znowu zadajemy pytania sami sobie.
Marcin Bortkiewicz

Nagrody:
1. II Nagroda na VIII Ogólnopolskim Festiwal Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wlkp - maj 2007r.
2. III Nagroda Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana na XXIX Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju - styczeń 2008r.
3. II Nagroda na I Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Studenckich i Niszowych "EPIZOD" w Krakowie - marzec 2008rReżyseria: Marcin Bortkiewicz
Premiera: 8.III.2007

Wystąpili (w przedstawieniu premierowym): Paulina Chreścionko, Kamila Fąfara, Karol Górski, Marek Kantyka, Mariusz Kosmalski, Agata Orłowska, Michał Pustuła

Stowarzyszenie Artystyczne "Ecce Homo"
Copyright (c) 2007-2008 Wojciech Habdas. All rights reserved.
All photographs (c) 2007-2008.