XI PRZEGLĄD TEATRÓW ALTERNATYWNYCH
10 - 13 listopada 2011r. BAZA ZBOŻOWA


10 listopada'11

godz. 18.00 "eksPloracje", reż. Marek Kościółek
Teatr Krzyk - Maszewo

godz. 20.00 "Którzy upadają. Słuchowisko", reż. Robert Konowalik
Teatr Fieter - Ozimek

11 listopada'11

godz. 16.00 "Satana", monodram w wykonaniu Marcina Bortkiewicza, reż. Stanisław Miedziewski
Teatr Rondo - Słupsk

godz. 18.00 "Sublimat", reż. Edward Gramont
Teatr Terminus a Quo - Nowa Sól

godz. 20.00 "Epopeja", reż. Grzegorz Reszka
Kompania Teatralna Mamro - Białołęka

12 listopada'11

godz.16.00 "Olga. Eine charmante Frau", reż. Stanisław Miedziewski
Trupa Czango - Warszawa

godz.18.00 - "Maruczella"
Teatr Nikoli - Krakow

godz. 20.00 - Prezentacja gruzińskiej grupy taneczno-wokalnej
zespół Elva - Gruzja

13 listopada'11

godz. 16.00 "Orfeusz i Eurydyka", reż. Stanisław Miedziewski
TEATR ECCE HOMO - Kielce

godz. 18.00 "Krem z pomidorów", reż. K. Krawczyk i J. Kondratowicz
TEATR ECCE HOMO - Kielce

Imprezy towarzyszące:


10 listopada'11

godz.17.45 wernisaż wystawy fotograficznej Wojciecha Habdasa - "A tak naprawdę..."

XI Przegląd Teatrów Alternatywnych - XV Lat Ecce Homo przez CoolibriPictures
(najlepiej rozwinąć na pełny ekran)

godz.19.00 wernisaż wystawy fotograficznej Stowarzyszenia Zenit "11-11-11"

godz.19.10 koncert zespołu Fire Flower

11 listopada'11

godz. 17.00 koncert zespołu Strefa Ciszy

godz. 19.00 pokaz filmów Marcina Bortkiewicza

godz. 19.30 pokaz Grupy ogniowej "Jotunn"

12 listopada'11

godz.17.00 koncert zespołu Beyond the Rules

godz.19.00 koncert zespołu Lily Of The Valley

13 listopada'11
godz. 17.00 - pokaz filmów Marcina Bortkiewicza

W dniach 11-12 listopada'11 w godzinach 10-13 odbędą się warsztaty tańca gruzińskiego dla młodzieży w wieku 15-25 lat prowadzone przez grupę Elva z Gruzji.
Informacje i zapisy pod numerem 698-355-163Wojtek Habdas - A tak naprawdę Teatr Ecce Homo...Teatr Krzyk - "eksPloracje", reż. Marek KościółekWystawa fotograficzna Stowarzyszenia ZENITKoncert Fire FlowerTeatr Fieter - "Którzy upadają. Słuchowisko", reż. Robert KonowalikTeatr Rondo - "Satana", monodram w wykonaniu Marcina Bortkiewicza, reż. Stanisław MiedziewskiKoncert zespołu Strefa CiszyTerminus A Quo - "Sublimat", reż. Edward GramontPokaz Grupy ogniowej "Jotunn"Kompania Teatralna Mamro - "Epopeja", reż. Grzegorz ReszkaTrupa Czango - "Olga. Eine charmante Frau", reż. Stanisław MiedziewskiKoncert zespołu Beyond the RulesTeatr Nikoli - "Maruczella"Koncert zespołu Lily of the ValleyTeatr Ecce Homo - "Orfeusz i Eurydyka", reż. Stanisław MiedziewskiTeatr Ecce Homo - "Krem z Pomidorow", reż. K. Krawczyk i J. Kondratowicz

Cena biletu na spektakl teatralny - 5 zł, do nabycia od 6 listopada'11, w godzinach 16-18 w pok. nr 1 w Bazie Zbożowej, lub bezpośrednio przed spektaklami.
Na spektakle Teatru Ecce Homo wstęp bezpłatny (obowiązują wejściówki)
Na koncerty, wernisaże i pokazy - wstęp wolny


GŁÓWNY ORGANIZATOR
STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE ECCE HOMO


Partnerzy organizacyjni: Baza Zbożowa, Zespół Państwowych Szkół Sztuk Plastycznych

Sponsorzy:
Urząd Miasta Kielce
Urząd Marszałkowski

Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, Miesięcznik Kulturalny TERAZ.

Klub festiwalowy - "Cukier", ul. Wesoła 9

Informacje pod numerem 698-355-163 lub 692 18 28 60, e-mail: kondratowicz@o2.pl lub stvorek1@wp.pl

ZAPRASZAMY!!!TEATR KRZYK - Maszewo
TEATR FIETER - Ozimek
TEATR RONDO - Słupsk
TEATR TERMINUS A QUO - Nowa Sól
KOMPANIA TEATRALNA MAMRO - Białołęka
TRUPA CZANGO - Warszawa
ZESPOL ELVA - Gruzja
TEATR ECCE HOMO - Kielce
Imprezy towarzyszące
WOJCIECH HABDAS - "A tak naprawdę Teatr Ecce Homo..." (wystawa fotograficzna)
STOWARZYSZENIE ZENIT - "11-11-11" (wystawa fotograficzna)
KONCERT ZESPOŁU FIRE FLOWER
KONCERT ZESPOŁU STREFA CISZY
POKAZ FILMÓW MARCINA BORTKIEWICZA
POKAZ GRUPY OGNIOWEJ "JOTUNN"
KONCERT ZESPOŁU BEYOND THE RULES
KONCERT ZESPOŁU LILY OF THE VALLEYTEATR KRZYK - Maszewo

Teatr Krzyk - teatr alternatywny, założony w 2002 roku w Maszewie przez Marka Kościółka, byłego aktora Teatru Brama i absolwenta Akademii w Gardzienicach, kierownika teatru i reżysera spektakli. Utworzony w maszewskim Ośrodku Kultury i Sportu, od roku 2007 działa niezależnie jako stowarzyszenie teatralne. Od 2006 roku pracuje w pomieszczeniach po dawnej kotłowni (tzw. Kotłoffnia). Teatr Krzyk w gminie Maszewo, organizuje zajęcia warsztatowe i dydaktyczne. Organizator licznych akcji happeningowych (Razem '89), projektów społecznych (Aktywny senior w Gminie Maszewo) i wymian międzynarodowych (Bez kontrastów, Odkorzenianie). Gospodarz organizowanych w Maszewie festiwali: Ogólnopolskiej Biesiady Teatralnej Wejrzenia i Ogólnopolskich Spotkań Młodego Teatru "Krzykowisko".

"eksPLORACJE", reż. Marek Kościółek, scen. Zespół

"Każdy zespół chcący istnieć i współtworzyć swoją rzeczywistość razem wkracza w czas najtrudniejszych wyborów. Niepokój zespołowości to nasza obecna partytura, z którą chcemy się podzielić z widzami. Najnowszy spektakl można też nazwać szkicem na temat wyborów, przed którymi stajemy, albo iluzji, że takowych dokonujemy. Jako inspirację potraktowaliśmy wydarzenia z historii Polski przed rokiem 1989. Nie traktujemy ich jednak jako zbioru popkulturowych gadżetów, ani jako wydumanego mitu założycielskiego współczesnej Polski i Europy. Dzielimy się naszą refleksją szukając przez pryzmat przeżyć naszych ojców i matek. Zrozumienie decyzji, za które prędzej, czy później przychodzi nam zapłacić wysoką cenę, jest mądrością, do której się dochodzi przez wiele lat. Nierzadko przy tym boleśnie i tragicznie. Można tylko wierzyć, że więzi, których zrozumieć nie sposób, ostatecznie okażą się węzłem na całe życie."
Marek KościółekTEATR FIETER - Ozimek

Teatr Fieter istnieje od 1991 roku w Ozimku. Powstał jako teatr trzyosobowy, realizujący spektakle na pograniczu teatru lalkowego, najczęściej w znacznym stopniu improwizowane. Po 3 latach od powstania rozpoczął właściwą działalność zespołu. Powstają spektakle autorskie Roberta Konowalika, jak również adaptacje utworów S. Becketta, L. Fuksa, F. Kafki, F. Dostojewskiego, A. Czechowa, R. Nye'a, W. Gombrowicza, B. Hrabala, P.O. Enquista, G. Greene’a, L. Carolla, reżyserowane przez Roberta Konowalika i Tomasz Hurasa. Zespół zrealizował 54 samodzielne spektakle oraz kilka we współpracy z innymi grupami ozimskimi.

"KTÓRZY UPADAJą. SŁUCHOWISKO"wg słuchowiska S. Becketta, reż Robert Konowalik, scen. T. Huras i Robert Konowalik

Tak jak zawsze u Samuela Becketta "Słuchowisko" to rodzaj teatru absurdu, pozbawionego tradycyjnej narracji, utrzymany w klimacie skrajnego pesymizmu i podkreślające bezsens ludzkiej egzystencji. Jego bohaterom zawsze towarzyszy jakaś absurdalna i niepojęta, bo nieuzasadniona racjonalnie wiara oraz nadzieja - i to właśnie, jak twierdził artysta, odróżnia ich od zwierząt.
"Słuchowisko" to opowieść o kobiecie, która wychodzi na dworzec po niewidomego męża...
Spektakl otrzymał główną nagrodę - Złoty Róg Myśliwski Króla Jana na Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu-Zdroju 2011TEATR RONDO - Słupsk

Stanisław Otto Miedziewski. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i Filmową na Wydziale Reżyserii w Łodzi. Przez kilka sezonów pracował w Teatrze Miejskim w Toruniu, gdzie współpracował z Markiem Okopińskim. Odbył staż w teatrze Berliner Ansamble Bertolta Brechta. Prowadził warsztaty teatralne w Art Centro w Cambridge, Francji, Rosji i Danii.W 1976 toku stworzył w Teatrze rondo w Słupsku
Scenię Monodramu, która istnieje pod jego "Dyrekcją" do dziś. Od 2009 roku współpracuje z Teatrem Ecce Homo

Marcin Bortkiewicz. Absolwent polonistyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, wielokrotnie nagradzany w Polsce i zagranicą aktor-monodramista oraz reżyser spektkali teatralnych, w tym 7 przedstawień Teatru Ecce Homo.

"SATANA", reż. Stanisław Miedziewski

"Satana" Marcina Bortkiewicza w reżyserii Stanisława Miedziewskiego na podstawie "Doktora Faustusa" Tomasza Manna to opowieść o rzeczywistości nadprzyrodzonej, o obecności zła w świecie i jego destrukcyjnym działaniu na człowieka.
Marcin Bortkiewicz wciela się w postać Serenusa Zeitbloma, który opowiada o życiu swojego przyjaciela z czasów studenckich, genialnego muzyka Adriana Leverkühna, który podobnie jak Faust Goethego podpisał pakt z diabłem. Z powieści Manna uznawanej przez badaczy za metaforę historii Niemiec, aktora ireżysera zainteresował przede wszystkim motyw sprzeczności związanych z twórczością oraz koszty, jakie musiał ponieść główny bohater, aby stworzyć dzieło nieśmiertelne. W jego interpretacji "Doktor Faustus" staje się uniwersalną metaforą wyborów, z jakimi musi się zmierzyć twórca, żeby sprostać swojemu powołaniu. Przedstawienie zostało uhonorowane ponad 15 ogólnopolskimi i międzynarodowymi nagrodami, m.in. w Edynburgu, Kilonii, Kiszyniowie, Kijowie i Warszawie.TEATR TERMINUS A QUO - Nowa Sól

Teatr Terminus a Quo założony w 1976 roku. Stworzył go na swoje podobieństwo demiurg, brodacz i skandalista teatralny, wizjoner, mistrz pióra i twardej ręki reżyserskiej - Edward Gramont, pracując od podstaw nad formą a także metodą pracy twórczej.
Od początku swego istnienia "TERMINUS A QUO" był teatrem niepokornym, poszukującym, kontestującym, eksperymentującym - przekraczającym sztywne ramy teatralne, ale też sentymentalnie powracający od czasu do czasu do klasyki czy też do spektakli utrzymanych w kategoriach głębokiej poetyki. Teatr, świadomie odrzucił maskę jako środek wyrazu, na rzecz aktora prawdziwego wywodzącego się z tradycji teatru Konstantego Stanisławskiego czy Jerzego Grotowskiego. W ten sposób osiągnięty został cel w postaci charyzmatycznej gry aktorów, własnej, niekłamanej, charakterystycznej poetyki i niepowtarzalnego klimatu wyróżniającego ów zespół w szerokiej plejadzie amatorskich otwartych niszowych i alternatywnych cudacznych teatrów.
Na repertuar teatru TAQ złożyło się 201 premier, z których znakomita część to pomysły lidera grupy Edwarda Gramonta - autora prawie wszystkich scenariuszy.

"SUBLIMAT", reż. Edward Gramont

Spektakl plastyczno-taneczny. W którym dominującą rolę odgrywa praca aktora w rekwizytem a także tworzenie struktur plastycznych. Klimat tego wizyjnego spektaklu uzupełnia sugestywna muzyka, której autorem jest Talvin Singh. Spektakl nie jest fabularyzowany, zaś poszczególne etiudy stanowią same w sobie struktury, do których łatwo dopisać treść, jeżeli istnieje takowa potrzeba. Bo to w istocie obrazy są właściwą ekspozycją, do której sięga wyobraźnia inscenizatora.KOMPANIA TEATRALNA MAMRO - Białołęka

Twór dziwny powstały w czerwcu 2004 roku w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie, w którym działa do dziś. Skupia studentów, byłych studentów i niedoszłych studentów oraz osoby całkowicie normalne. Próbuje nimi kierować Grzegorz Reszka pełniąc funkcję kierownika artystycznego i naczelnego wodza.
Jaka jest dokładnie Kompania Teatralna Mamro? Tak naprawdę można określić to pojedynczym zdaniem: jeżeli na jednym biegunie teatru niezależnego jest Teatr Poszukujący pomiędzy nabrzmiałą emanacją rozdartej subiektywnie esencji pierwotnej kosmicznej jaźni a wysublimowaną korelacją atomizacji czasoprzestrzennej wyrażonej w zderzeniu tu i teraz z tym co tam i potem - to na drugim biegunie jest właśnie KTM.

"EPOPEJA", reż. Grzegorz Reszka

Spektakl opowiada historię powstawania wielkiej filmowej narodowej epopei z okresu II wojny światowej. I nie było by w tym nic specjalnego, gdyby nie to, że spektakl powstaje w naszych polsko siermiężnych warunkach. Na opłakane efekty spowodowane ingerencjami władz, sponsorów i szarych eminencji nie trzeba długo czekać. Jakieś 45 do 50 minut.
A tak na poważnie spektakl odczekał się ponad 40 przedstawień, w tym występów na scenach zawodowych teatrów, oraz worka festiwalowych nagród. W tym także dramaturgicznych.TRUPA CZANGO - Warszawa

Trupa Czango powstała w 2009r. w trakcie pracy na spektaklem "Z diariusza prywatnego". W jej skład wchodzi dwójka aktorów występujących wcześniej w Studium Teatralnym. Monika Dąbrowska, która poza Studium Teatralnym występuje w spektaklach Stowarzyszenia Teatralnego Chorea i neTTheater, twórczyni spektaklu "Z diariusza prywatnego" oraz Zbigniew Kowalski absolwent wydziału wiedzy o teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, poeta (publikacje w czasopismach "Studium" i "Ha!art"), autor monodramu "Solo" oraz performanceu "Wylewka". Polska poezja nieśpiewana", twórca spektaklu "Z diariusza prywatnego" oraz drugiego spektaklu Trupy Czango - "Bóg Fejs!".

"OLGA. EINE CHARMANTE FRAU", reż. Stanisław Miedziewski - monodram w wykonaniu Moniki Dąbrowskiej

Oparty jest na losach Olgi Czechowej, aktorki niemieckiej w latach 1921 - 1974, znanej jako Olga Tschechowa. Urodzona w carskiej Rosji bratanica Olgi Knipper-Czechowej - żony sławnego dramaturga Antona Czechowa, przeżyła obie wojny światowe, była świadkiem rewolucji październikowej i wojny ojczyźnianej. Po rozwodzie z Michaiłem Czechowem (najsłynniejszym aktorem rosyjskiego teatru MChAT), w wieku 24 lat wyjechała do Niemiec, gdzie stałą się ulubioną aktorką filmową III Rzeszy. Zagrała w stu czterdziestu trzech filmach, najpierw niemych później dźwiękowych. Na przyjęciach pojawiała się u boku Hitlera. Przyjaźniła się z Magdą i Josephem Goebbels. Po wojnie, Olga założyła sieć salonów kosmetycznych w byłym RFN, którą prawdopodobnie finansowało KGB. Do dziś w KGB teczka dotycząca Olgi Tschechowej w większości pozostaje tajna.ZESPOL ELVA - Gruzja

Trudno znaleźć na świecie inny kraj, który by tak jak Gruzja, nieustannie żył wobec groźby całkowitego zniszczenia. Na przestrzeni wieków historycznego rozwoju, kraj ten musiał ciągle walczyć o swoją tożsamość. Dlatego też zespól ELVA -5-cio osobowa grupa dwudziestokilkulatków jeździ po całej Europie prezentując folkowe pieśni i narodowy taniec gruziński. Działają w pozarządowej organizacji "Youth of Future". Jako wolontariusze występują dla bezdomnych i niepełnosprawnych dzieci, pomagając im mentalnie i kulturowo.TEATR ECCE HOMO - Kielce

Teatr Ecce Homo Kielce powstał 15 lat temu z inicjatywy nieżyjącego już artysty plastyka, ówczesnego dyrektora Państwowych Szkół Plastycznych - Tadeusza Maja. Od początku istnienia menagerem i opiekunem artystycznym (od 2000 roku) zespołu jest Anna Kantyka- Grela
Teatr tworzą głównie ludzie młodzi - uczniowie szkół gimnazjalnych, średnich, studenci i absolwenci. Do tej pory zostało zrealizowanych 36 spektakli, z których większość jest na stałe wpisana jest do repertuaru.
Teatr od początku swojej działalności prowadzi całoroczne, bezpłatne dla uczestników warsztaty za zakresu edukacji teatralnej.
Odrębność twórcza Teatru Ecce Homo zostaje zauważana i wielokrotnie potwierdzana nagrodami, wyróżnieniami i zaproszeniami na liczące się w kraju festiwale sztuki.
Przez 10 lat siedzibą teatru były Państwowe Szkoły Sztuk Plastycznych.
W maju 2007 roku Teatr przeniósł się do Bazy Zbożowej, gdzie w starej spawalni samochodowej urządził swoją pierwszą wymarzoną salę teatralną.

"ORFEUSZ I EURYDYKA", reż. Stanisław Miedziewski

Z recenzji: "W najnowszym spektaklu Teatru Ecce Homo(premiera 23.IX'11) Czesław Miłosz z zadumą wraz z widzami przygląda się swojemu życiu - temu, co było w nim radosne, ale głównie dramatom i porażkom. Pretekstem do przedstawienia wycinków z życia poety stał się jego poemat "Orfeusz i Eurydyka". (...) Spektakl można odczytać jako hołd złożony Miłoszowi i jego sposobowi rozumienia człowieczeństwa, jest to też jednak uniwersalna opowieść o stracie, która może dosięgnąć każdego.
Luiza Buras-Sokół

"Stanisław Miedziewski, reżyser i scenarzysta spektaklu na scenie w Bazie Zbożowej stanął przed dużym wyzwaniem. Musiał znaleźć klucz do twórczości polskiego noblisty, opowiedzieć widzowi spójną historię, a nie tylko ciąg pojedynczych wierszy(...).Kluczem okazał się mit o Orfeuszu i Eurydyce pozwalający ukazać nie tylko relacje poety z ukochaną żoną, ale i zmaganie ze starością, prywatne lęki. Powstał zwarty, ciekawy spektakl, który możemy czytać poprzez pryzmat historii o miłości trackiego króla, który jest w naszym kręgu kulturowym prototypem artysty, ale i horacjanizm, wreszcie mit Fausta. Nie przez przypadek pada ze sceny pytanie do bohatera czy chciałby znów być młody, lecz za cenę braku poetyckiej sławy."
Paweł Chmielewski

"KREM Z POMIDORÓW, CZYLI S(po)TWORZENIE EWY", reż Karolina Krawczyk i Joanna Kondratowicz, scen Karlina Krawczyk

Z okazji 15 urodzin Teatru postanowiliśmy wrócić do źródeł teatru autorskiego i wznowić spektakl na podstawie scenariusza napisanego przez naszą byłą aktorkę, wówczas 19 letnią uczennicę liceum, a zrealizowany w 2005 roku jeszcze w naszej starej siedzibie kieleckim "Plastyku"
"Krem z pomidorów" to spektakl na troje aktorów, słowo o statusie momentami postdramatycznym, utrzymane w poetyce "kulinarnej" z podtekstem erotycznym. Obraz powtarzalny i rytmiczny. Mało fabularny. Opowieść o człowieku (płci żeńskiej) jako wypadkowej emocji i postaw przeciwstawnych, bierności i działania, chęci budowania i niszczenia, przyjmowania i podważania, kochania i upokarzania, tworzenia i przepotworzenia... Przedstawienie podejmuje problem zagubienia i szukania...istoty i sensu "bycia"( kobietą, człowiekiem, teatrem)
Specjalnie do przedstawienia została skomponowana muzyka, autorstwa Piotra Kędziory
Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.Imprezy Towarzyszące

Wystawa fotograficzna Wojciecha Habdasa "A tak naprawdę Teatr Ecce Homo..."

Wojciech Habdas - związany ze Stowarzyszeniem Artystycznym Ecce Homo od 2000 roku.
Jest wiernym dokumentalistą wszystkich wydarzeń i projektów realizowanych przez stowarzyszenie. Jest także twórcą i administratorem strony internetowej Ecce Homo.
Poza teatrem fotograf, współpracujący z Gazetą Wyborczą, Miesięcznikiem Kulturalnym TERAZ., jak sam się określa - "Wolny Strzelec".

"A tak naprawdę Teatr Ecce Homo..." - to nie tylko zdjęcia ze spektakli grupy (2001-2011r.), ale także krótkie, czasami "słodkie" wypowiedzi byłych i obecnych aktorów, a także reżyserów współpracujących z Ecce Homo, na temat miejsca w którym nie tylko tworzą, ale w którym spędzają spory kawałek swojego życia, nie jako pasywny wypełniacz czasu, ale aktywny sposób trwania pomiędzy rzeczywistością, a sztuką.Wystawa fotograficzna Stowarzyszenia ZENIT

To kolejna wystawa grupy fotografików tworzących Stowarzyszenie Twórcze Zenit, które na miejsce realizacji swoich wystaw wybrali Bazę Zbożową. W skład grupy wchodzą: Paweł Chmielewski, Dorota Kozłowska, Tomasz Kozłowski, Agnieszka Łuczyńska, Magdalena Młynarska, Waldemar Musik.

"11-11-11" - Szóstka to równowaga i zarazem dwuznaczność. To refleksja, trochę klimatu nostalgii, przeszłości, smutku i rozbawienia.Zespół Fire Flower

Zespół powstał na początku listopada 2008 roku w Kielcach. Prezentując muzykę z pogranicza hard rocka i metalu łączy w sobie żywiołowość ognia i delikatność kwiatu. Odmienne osobowości, temperamenty oraz gusta muzyczne każdego z członków sprawiają, że muzyka, którą wspólnie tworzą wymyka się poza ścisłe ramy gatunku i zawisa gdzieś pomiędzy.Zespół Strefa Ciszy

Wykonuje muzykę z pogranicza rocka, hard-rocka, rocka alternatywnego.
Pierwsza myśl o zespole pojawiła się z końcem lat dziewięćdziesiątych, kiedy to trzech przyjaciół połączyła wspólna pasja jaką jest muzyka i jedno marzenie, że kiedyś ich utwory popłyną z tysięcy radioodbiorników... i tego ostatniego nigdy się nie wyzbyli... Od tamtego czasu minęło już wiele utworów, a i sama Strefa Ciszy zmieniła się znacząco... W 2010 roku ostatecznie uformował się skład zespołu, z którym mają zamiar spełnić swoje wspólne marzenie… Wiedzą, że tylko praca, praca i jeszcze raz praca, pasja i wiara w to co się robi są w stanie doprowadzić ich do założonego celu. To ich napędza.Marcin Bortkiewicz

Reżyser filmowy i teatralny, związany z Teatrem Ecce Homo od 2006 roku. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Reżyser filmów dokumentalnych i krótkometrażowych filmów fabularnych.
W czasie Przeglądu Teatrów Alternatywnych zostaną zaprezentowane etiudy filmowe jego autorstwa "Cisza", "Kocim szlakiem", "Z pamiętnika młodego filmowca", a także film dokumentalny "Reguły gry" nagrodzony na Wrocławskim Festiwalu filmowym w2005r.Grupa Jotunn

Powstała w czerwcu tego roku pod wpływem chęci rozwoju. Przez długi czas trenowali w kieleckim parku, na deptakach i Bazie Zbożowej. Rezultaty ich wysiłków można zaobserwować w letnie weekendy na Placu Artystów gdzie czasem odbywają się pokazy Freestyle . W niedalekiej przyszłości przewidują zorganizowanie treningów otwartych dla wszystkich, którzy będą chcieli się nauczyć sztuki tańca z ogniem.
Oferują szeroki zakres pokazów ogniowych (fireshow) na każdą okazję.
W zależności od życzeń widzów robią pokazy freestyle (improwizowane), układy z elementami synchronizowanymi, oraz pełne spektakle teatralne. Podczas show wykorzystują kije (firestaff), poi i pochodnie.Zespół Beyond the Rules

nowy zespół młodych ludzi z Kielc. Ich muzyka to rock z domieszką progresji. Nie ograniczają się do jednego gatunku muzycznego. Koncert w Bazie Zbożowej w ramach Przeglądu Teatrów Alternatywnych będzie ich debiutem na scenie.Zespół Lily Of The Valley

To elektroniczno-gotycko-rockowe grania z pewnymi elementami industrialnych partii z żeńskim wokalem. Ciężko przyporządkować muzykę LotV do konkretnego gatunku, bowiem inspiracje są tak szerokie i rozległe, iż "zaszufladkować" ten kierunek w jedną etykietkę nie jest łatwe.

Copyright (c) 2011 Wojciech Habdas. All rights reserved.
All photographs (c) 2011 Wojciech Habdas.