X PRZEGLĄD TEATRÓW ALTERNATYWNYCH
11 - 14 listopada 2010r. BAZA ZBOŻOWA


11 listopada'10

godz. 17.00 "Traumnovelle" - monodram Alberta Osika, reż. Stanisław Miedziewski
Nowy Teatr - Słupsk

godz. 19.00 "Mgła", reż. Edward Gramont
Teatr Terminus a Quo - Nowa Sól

12 listopada'10

godz. 17.00 "Gracz" - monodram Michała Pustuły, reż. Stanisław Miedziewski
Teatr Ecce Homo - Kielce

godz. 19.10 "Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna", reż. Grzegorz Reszka
Kompania Teatralna Mamro - Białołęka

13 listopada'10

godz. 18.00 "Dziecko dla początkujących", reż. Grzegorz Szlanga
Chojnickie Studio Rapsodyczne - Chojnice

14 listopada'10

godz. 17.00 "Nie ja" i "Kołysanka" - monodram Ireny Jun
Jednoosobowy Teatr Ireny Jun - Warszawa

godz. 19.00 "Grosse Aktion" (premiera), reż. Marcin Bortkiewicz
Teatr Ecce Homo - Kielce

Imprezy towarzyszące:


11 listopada'10

godz. 16.45 Wernisaż wystawy fotograficznej Wojciecha Habdasa "Teatry w Teatrze" - Duża Hala

Wystawa "Teatry w Teatrze"
Załadowane przez: CoolibriPictures. - Obejrzyj oryginalne wideo z sieci.


godz. 18.00 Wernisaż instalacji "Przejście" Piotra Salaty - Klub Kotłownia

godz. 18.15 Koncert zespołu Rok'a Feler - Klub Studio Nagrań - Mała Hala

12 listopada'10

godz. 18.00 Koncert zespołu Jedyna Maść - Duża Hala

godz. 19.00 Spotkanie autorskie z Wojtkiem Sceliną połączone z promocją powieści "Ostatni lot nad Kongo" - Sala Teatralna

13 listopada'10

godz. 17.00 Wernisaż wystawy fotograficznej "Zenit startuje"
Autorzy: Paweł Chmielewski "Domki 2", Tomasz Kozłowski "Ludzie", Agnieszka Łuczyńska "Portrety" - Galeria "W przejściu"

14 listopada'10

godz. 18.00 Koncert zespołu Natural Beat Band - Klub Studio Nagrań - Mała Hala

Wszystkie spektakle odbędą się na sali teatralnej Ecce Homo na Bazie Zbożowej.

Wstęp na wszystkie spektakle, koncerty i wernisaże w ramach X Przeglądu Teatrów Alternatywnych,
BEZPŁATNY
obowiązują "wejściówki" na spektakle teatralne do odebrania od 9 XI'10 u pracowników Ochrony w Bazie Zbożowej.

GŁÓWNY ORGANIZATOR
STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE ECCE HOMO


Partner organizacyjny: Baza Zbożowa

Sponsorzy:
Wojciech Lubawski - Prezydent Miasta Kielce
Adam Jarubas - Marszalek Województwa Świętokrzyskiego
Bożentyna Pałka-Koruba Wojewoda Świętokrzyski
Salon Sukni Ślubnych "Werona"
Klub "Sekwana"

Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, Miesięcznik Kulturalny TERAZ.

Klub festiwalowy - "Sekwana" - ul. Domaszowska 41

Szczegółowe informacje: pod numerem telefonu 698-355-163 lub 692-18 28-60, e-mail: kondratowicz@o2.pl lub stvorek1@wp.pl

ZAPRASZAMY!!!ALBERT OSIK - Słupsk
TERMINUS A QUO - Nowa Sól
MICHAŁ PUSTUŁA - Kielce
KOMPANIA TEATRALNA MAMRO - Białołęka
CHOJNICKIE STUDIO RAPSODYCZNE - Chojnice
IRENA JUN - JEDNOOSOBOWY TEATR IRENY JUN - Warszawa
TEATR ECCE HOMO - Kielce
Imprezy towarzyszące
WOJCIECH HABDAS - TEATR W TEATRZE (wystawa fotograficzna)
PIOTR SALATA - "PRZEJŚCIE" - INSTALACJA
KONCERT ZESPOŁU ROK'a'FELER
KONCERT ZESPOŁU JEDYNA MAŚĆ
SPOTKANIE AUTORSKIE z WOJTKIEM SCELINĄ (autorem powieści "Ostatni lot nad Kongo")
WYSTAWA FOTOGRAFICZNA "ZENIT STARTUJE"
KONCERT ZESPOŁU NATURAL BEAT BANDALBERT OSIK - aktor Nowego Teatru w Słupsku

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoly Teatralnej i Filmowej w latach 1999-2004.
Od kilku sezonów związany z Nowym Teatrem w Słupsku. Zagrał ponad dwadzieścia ról głównych i pierwszoplanowych ( m.in.Konrad - "Dziady", Edyp - "Projekt Sofokles", Bohater - "Ferdydurke", Raskolnikow - "Zbrodnia i kara"). Jest także reżyserem spektakli - "Baśń w poszukiwaniu teatru" i "Sceny miłosne dla dorosłych"

"TRAUMNOVELLE" monodram. reż Stanislaw Miedziewski

Adaptacja opowiadania Arthura Schnitzlera; tekstu, który posłużył Stanley'owi Kubrickowi za podstawę scenariusza głośnego filmu "Oczy szeroko zamknięte".
To historia małżeństwa poddanego próbie lojalności w obliczu toczącej ich dusze nudy. To historia ucieczki w zabawę krążącą wokół miłości i zazdrości, w grę, która jest syntezą wszystkich innych ludzkich gier. Poprzez jej analizę opowiadana historia obnaża oblicze bohatera, jego duchową pustkę i poczucie zagrożenia.
Spektakl został nagrodzony na 37. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu w 2008 r. oraz na 7. Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie w 2009 roku.
Z recenzji: (...) Albert Osik, aktor Nowego Teatru ze Słupska, radzi sobie doskonale, przez całe przedstawienie stoi na kompletnie pustej, ciemnej scenie; do "ogrania" ma zaledwie parę rekwizytów. Jednak Osik skutecznie przykuwa uwagę widza, subtelnie operuje środkami aktorskimi, nie "szarżuje" przy tym; przekonująco odgrywa ironię, złość, zazdrość i nienawiść (...)
Krzysztof Kwiatkowski. Dziennik FestiwalowiczaTeatr TERMINUS A QUO - Nowa Sól

"TERMINUS A QUO" założony w 1976 roku. Stworzył go na swoje podobieństwo demiurg, brodacz i skandalista teatralny, wizjoner, mistrz pióra i twardej ręki reżyserskiej - Edward Gramont, pracując od podstaw nad formą a także metodą pracy twórczej.
Od początku swego istnienia "TERMINUS A QUO" był teatrem niepokornym, poszukującym, kontestującym, eksperymentującym - przekraczającym sztywne ramy teatralne, ale też sentymentalnie powracajacy od czasu do czasu do klasyki czy też do spektakli utrzymanych w kategoriach głębokiej poetyki. Teatr, świadomie odrzucił maskę jako środek wyrazu, na rzecz aktora prawdziwego wywodządzego się z tradycji teatru Konstantego Stanisławskiego czy Jerzego Grotowskiego. W ten sposób osiągnięty został cel w postaci charyzmatycznej gry aktorów, własnej, niekłamanej, charakterystycznej poetyki i niepowtarzalnego klimatu wyróżniającego ów zespół w szerokiej plejadzie amatorskich otwartych niszowych i alternatywnych cudacznych teatrów.
Na repertuar teatru TAQ złożyło się 201 premier, z których znakomita część to pomysły lidera grupy Edwarda Gramonta - autora prawie wszystkich scenariuszy.

"MGŁA" reż. Edward Gramont

"Mgłę" Edward Gramont napisal w styczniu 1995 z dedykacją dla Magdaleny Różczki, wtedy aktorki nowosolskiego teatru. W swoim autorskim tekście zawarł fragmenty wiersza "Hymn" Jacka Gulli z tomiku "Poemat o zbawieniu świata".
Miłość rodzi się z (...) nicości – ponieważ ta nicość, pustka, nie jest tobą, jest czystą boskością. Miłość może zrodzić się tylko z pustki, ponieważ tylko pustka zdolna jest do połączenia się z inną pustką; tylko próżnia może stać się jednym z inną próżnią. Nie dwie osoby, ale tylko dwie nicości mogą się spotkać, bo teraz nie ma bariery. Wszystkie inne, z wyjątkiem nicości, otoczone jest mgłąMICHAŁ PUSTUŁA - aktor Teatru Ecce Homo

Związany z Teatrem Ecce Homo od 2002 roku. Absolwent IV L.O. w Kielcach oraz Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego w Kielcach. Aktualnie dziennikarz Radia Planeta. Zagrał w 21 spektaklach, głównie kreując role pierwszoplanowe. "Gracz" to pierwszy monodram w dorobku Michała Pustuły i pierwszy w historii Teatru Ecce Homo

"GRACZ" reż. Stanisław Miedziewski, na motywach powieści F. Dostojewskiego

"Namiętność to żywioł, w którym żyjemy. Bez niej, możemy tylko wegetować. To słowa Lorda Byrona. Fiodor Dostojewski, w swojej powieści daje wnikliwy portret człowieka ogarniętego namiętnością hazardu gracza, zarówno przy ruletce w kasynie jak i w życiu. Bohater przedstawienia postawiony jest przed nami jak zwierciadło, które próbuje powiedzieć: "nie umiem was nauczyć, Dzieci jak macie żyć."
Stanislaw Miedziewski

Z recenzji:
(...)W "Graczu" nie ma zwycięzców, a zabieg zastosowany przez Miedziewskiego ukazuje nie tylko jak ruletka manipuluje ludźmi, ale jak oni manipulują sobą wzajemnie. Gra się nie tylko przy zielonym stoliku, ale na spacerze, w pokoju hotelowym, w intymnym wyznaniu. To inny, ciekawy wymiar monodramu, często pomijany - zwłaszcza w filmowych interpretacjach - utworu Dostojewskiego.
Paweł Chmielewski - Teraz 10(74), październik 2010KOMPANIA TEATRALNA MAMRO - BIAŁOŁĘKA

Twór dziwny powstały w czerwcu 2004 roku w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie, w którym działa do dziś. Skupia studentów, byłych studentów i niedoszłych studentów oraz osoby całkowicie normalne. Próbuje nimi kierować Grzegorz Reszka pełniąc funkcję kierownika artystycznego i naczelnego wodza.
Jaka jest dokładnie Kompania Teatralna Mamro? Tak naprawdę można określić to pojedynczym zdaniem: jeżeli na jednym biegunie teatru niezależnego jest Teatr Poszukujący pomiędzy nabrzmiałą emanacją rozdartej subiektywnie esencji pierwotnej kosmicznej jaźni a wysublimowaną korelacją atomizacji czasoprzestrzennej wyrażonej w zderzeniu tu i teraz z tym co tam i potem – to na drugim biegunie jest właśnie KTM.

"PRZEDSTAWIENIE HAMLETA WE WSI GŁUCHA DOLNA" reż. Grzegorz Reszka

Sztuka chorwackiego autora Ivo Bresana, który historię duńskiego księcia wpisał w rzeczywistość socjalistycznej spółdzielni rolnej. Bohaterami są spółdzielcy z dalmackiej wioski, którzy wystawiają amatorskie przedstawienie "Hamleta". Podczas prób odkrywają coraz więcej analogii między gnijącym państwem duńskim, które pokazuje Szekspir, a swoim życiem przeżartym przez zloCHOJNICKIE STUDIO RAPSODYCZNE - CHOJNICE

Powstało w 2004 roku. Obecnie działa przy Chojnickim Domu Kultury w woj. pomorskim pod czujnym okiem menagera, reżysera i aktora - Grzegorza Szlangi.
Początki Studia to głównie praca nad słowem. Kiedy słowo stało się ciasne, grupa rozpoczeła poszukiwania w teatrze. Aktualnie ma na swoim koncie liczne sukcesy zarówno w materii teatralnej jak i recytatorskiej.

DZIECKO DLA POCZĄTKUJĄCYCH reż Grzegorz Szlanga

Spektakl powstał z inspiracji felietonami Leszka Talki o urokach popularnego ostatnio tematu "tacierzyństwa"; utrzymana w lekkim stylu komedia kryje w sobie więcej prawdy niż się pozornie może wydawać. Z dużym poczuciem humoru ukazane są blaski i cienie bycia młodym ojcem. Przedstawionych przez niego aspektów rodzicielstwa próżno szukać w niezliczonych "poważnych" poradnikach, dostępnych na naszym rynku.IRENA JUN - JEDNOOSOBOWY TEATR IRENY JUN - WARSZAWA

Wybitna aktorka teatralna, reżyserka, jedna z najlepszych odtwórczyń ról Beckettowskich. Mistrzyni słowa.
W 1958 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Występowała w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu (1958-1959), Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach-Radomiu (1959-1962) oraz na deskach Teatru Ludowego w Nowej Hucie (1962-1970). Od 1970 roku związana jest z warszawskimi scenami. W latach 1970-1972 była w zespole Teatru Klasycznego. Od 1972 roku jest aktorką Teatru Studio, prowadzi też Jednoosobowy Teatr Ireny Jun, jest wykładowcą Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Ma na swoim koncie ponad sto ról teatralnych. Współpracowała z tak wybitnymi reżyserami jak Józef Szajna czy Jerzy Grzegorzewski. W wydanej w USA książce "Women in Beckett" uznana została za jedną z najlepszych wykonawczyń ról beckettowskich na świecie.

"NIE JA" i "KOŁYSANKA"

Jednoaktówki słynnego irlandzkiego dramaturga, twórcy teatru absurdu to jedne z najwybitniejszych osiągnięć literatury współczesnej. Kreacje sceniczne Ireny Jun nie mają sobie równych w świecie, do dzisiaj. Aktorka stworzyła role wybitne, należące do największych osiągnięć w jej artystycznym dorobku. W "Nie ja" to opowieść o starej kobiecie, która nagle zaczęła monologować. W "Kołysance" jako stara kobieta w fotelu na biegunach przedstawia cztery sekwencje, cztery dni z życia swojej bohaterki. Te dwa małe dzieła skonstruowano pieczołowicie według wskazówek Becketta z mistrzowską precyzją.TEATR ECCE HOMO - KIELCE

Powstał 14 lat temu z inicjatywy nieżyjącego już artysty plastyka, ówczesnego dyrektora Państwowych Szkół Plastycznych - Tadeusza Maja. Od początku istnienia menagerem i opiekunem artystycznym zespołu jest Anna Kantyka-Grela.
Teatr tworzą głównie ludzie młodzi - uczniowie szkół gimnazjalnych, średnich i studenci, ale także osoby dojrzałe - młode duchem. Do tej pory zostało zrealizowanych 35 spektakli, z których większość jest na stałe wpisana jest do repertuaru.
Teatr od początku swojej działalności prowadzi całoroczne, bezpłatne dla uczestników warsztaty za zakresu edukacji teatralnej.
Odrębność twórcza Teatru Ecce Homo zostaje zauważana i wielokrotnie potwierdzana nagrodami, wyróżnieniami i zaproszeniami na liczące się w kraju festiwale sztuki.
Przez 10 lat siedzibą teatru były Państwowe Szkoły Sztuk Plastycznych. Od maja 2007 roku Teatr przeniósł się do Bazy Zbożowej, gdzie w starej spawalni samochodowej powstala pierwsza wymarzona sala teatralna.

"GROSSE ACTION" reż. Marcin Bortkiewicz

To 35 premiera Teatru Ecce Homo. Spektakl powstał na podstawie jednej z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych książek ostatnich lat, powieści "Łaskawe" autorstwa Jonathana Littella. To fikcyjne wspomnienia byłego oficera SS Maximiliana Aue. Człowieka wszechstronnie wykształconego, doktora prawa, miłośnika muzyki, literatury i filozofii. Nazistowskiego zbrodniarza, który obejmuje stanowisko dyrektora francuskiej fabryki koronek.
"Grosse Action" podczas XII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji w Gdańsku w dniach 22-24 X'10 było grane przedpremierowo i przyniosło twórcom trzy nagrody: dla najlepszego spektaklu, dla najlepszego aktora, przyznaną całej czteroosobowej obsadzie spektaklu, oraz Gdańskie Stypendium Teatralne dla najlepszego reżysera festiwalu - Marcina Bortkiewicza.

Z recenzji :
(...) Ukazana retrospektywnie historia każe podstarzałemu już bohaterowi uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach jeszcze raz. W spektaklu, momentami wyraźnie inspirowanym estetyką filmową bohater nie przygląda się biernie wydarzeniom.
Po latach jest tym samym człowiekiem, który w większości sytuacji postąpiłby znowu tak samo. Dobrym, czysto teatralnym zabiegiem jest pomysl na zmianę charakteru postaci, dzieki któremu m.in. "powstają" Erynie (nazywane przewrotnie Łaskawymi), mityczne boginie zemsty, które ścigają bohatera i są klamrą kompozycyjną całości. Mroczny (nie tylko za sprawą spowitej w czerni i, jak zawsze u Bortkiewicza, oszczędnej i wieloznacznej scenografii i kostiumów) i lodowaty spektakl unika czychających w podjętym temacie mielizn i manowców. Nie pyta i nie daje odpowiedzi, a jedynie każe nam bezsilnie patrzeć. Wartości tej realizacji nadają również wyważone, a zarazem mocne kreacje aktorskie Agaty Orłowskiej, Mariusza Kosmalskiego, Marka Kantyki i Karola Górskiego(...)
Magdalena Hajdysz - Gazeta Wyborcza TrójmiastoImprezy Towarzyszące

Wystawa Fotograficzna "Teatr w Teatrze" autorstwa Wojciecha Habdasa

Wojciech Habdas - związany ze Stowarzyszeniem Artystycznym Ecce Homo od 2000 roku.
Jest wiernym dokumentalistą wszystkich wydarzeń i projektów realizowanych przez stowarzyszenie. Jest także twórcą i administratorem strony internetowej Ecce Homo.
Poza teatrem fotograf, współpracujący z Gazetą Wyborczą, Miesięcznikiem Kulturalnym TERAZ.
"Teatr w Teatrze" to rejestracja fotograficzna spektakli teatrów, które gościły w Teatrze Ecce Homo w ramach kolejnych edycji Przeglądów Teatrów Alternatywnych w latach 2004-2009.
Wybrane zdjęcia to próba ucieczki w świat teatru i próba oddzielenia Sztuki od rzeczywistości.Wystawa instalacji "Przejście" Piotra Salaty

Piotr Salata - absolwent Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie na kierunku Malarstwo, W latach 2003-2008. Związany ze Stowarzyszeniem Artystycznym Ecce Homo od 1998 roku. Aktor w Teatrze Ecce Homo do 2004 roku.

O instalacji "Przejście" - "Samo miejsce zasugerowało mi kształt tego co powstało...Moja ingerencja jest współgraniem z tym co zastałem poniżej poziomu powierzchni ziemi. Moja sztuka skłania odbiorcę do TWÓRCZEGO wejścia w przestrzeń i podjęcia jakże trudnej próby wsłuchania się w SZEPT który na tle jaskrawości, szoku i mnogości obrazów jakimi jesteśmy ciągle bombardowani - okazuje się często niesłyszalny, niezrozumiały i skazany na nieumiejętność kontemplacji, niezdolność odbioru poezji obrazu."KONCERT ZESPOŁU ROK'a'FELER

Zesół powstał w Bazie Zbożowej w maju tego roku. Pierwszy koncert odbył się 17 września w WDK w Kielcach. Skład to muzycy dojrzali wiekiem i doświadczeniem także muzycznym: Maciek Kułagowski - wokal, WojciechCzarnowski - gitara, Robert Adamczyk - git solowa, Jacek Krełowski - bas, Artur Adamczyk - perkusja. Styl jaki grają to połączenie bluesa z hard rockiem. Charyzmatyczny wokal plus brzmienie lat 70-tych i prostota akordów to ich wizytówka.KONCERT ZESPOŁU JEDYNA MAŚĆ

Zespół Jedyna Maść - powstał - jak twierdzą sami zainteresowani w krzakach. Gdzie wzmiankowane krzaki się znajdowały tego artyści nie zdradzają, dość że wyszli z nich jako Lodófka, UR i tym podobne aby ostatecznie przekształcić się w grupę muzyczno-kabaretową "Jedyna Maść". Aktualnie garażują w Bazie Zbożowej i grają Rokędrola. Połączonego z sarkazmem, ludycznością, niepokojem, depresją i innymi cieszącymi ucho drobiazgami.
Obecny sklad zespolu: BD LOU - perkusja, śpiew, BD PTOQ - gitara, śpiew, BD YOT - gitara basowa, śpiew.SPOTKANIE AUTORSKIE z WOJTKIEM SCELINĄ

Wojciech Scelina - Student III roku socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, Absolwent II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach.
Debiut i póki co jedyna publikacja "Ostatni lot nad Kongo" gdyńskie wydawnictwo Novae Res, 2010.
"Ostatni lot nad Kongo" to powieść, której akcja dzieje się pod koniec dziewiętnastego wieku w Wolnym Państwie Kongo – dzisiejszej Demokratycznej Republice Konga. Główną osią tekstu jest postać Nathana, dwudziestokilkuletniego Belga, który trafia do kolonii, by tam, z dala od rodziny, realizować swoje marzenia. Rzeczywistość, którą widział w różowych barwach, okazała się jednak światem brutalnego wyzysku i mordu, azylem zasad odwróconego dekalogu. Nathan nie chce jednak powrócić do domu, decyduje się na zapuszczenie korzeni w miejscu, w którym życie tubylców zamieniono w okrutną niewolę.WYSTAWA FOTOGRAFICZNA "ZENIT STARTUJE"

To pierwsza wystawa Stowarzyszenia Twórczego "Zenit"
Autorzy: Kielczanie - Paweł Chmielewski (dziennikarz), Tomasz Kozłowski (inżynier) od kilka lat organizujący wystawy fotograficzne i prowadzący galerie w "Bazie Zbożowej" (Gal. "w przejściu" / "ZENIT") i Szpitalu Kieleckim (Gal. "Hol") oraz uprawiająca malarstwo Agnieszka Łuczyńska.
Zdjęcia prezentowane na wystawie mają wspólny mianownik - egzotykę miejsc i sytuacji.

"Domki 2" Pawła Chmielewskiego to dokument obrazujący architektoniczny fenomen największego w Europie zbiorowiska "małej architektury" - kieleckich ogródków działkowych, gdzie na przestrzeni kilku kilometrów kwadratowych od lat 60. powstało kilka tysięcy domków. Wybór z obszernej dokumentacji ukazuje fantazję, zaradność, przemieszanie stylów i jest świadectwem epoki.
"Ludzie" Tomasza Kozłowskiego to wizerunki osób i sytuacji w przestrzeni miasta, rzadziej krajobrazu ukazujące postaci w ciekawych, często zaskakujących konfiguracjach.
"Portrety" Agnieszki Łuczyńskiej powstałe w Brazylii, Hiszpanii i Egipcie ukazują ludzi w sytuacjach bardzo subtelnych - samotności i wyciszenia. Prawdziwie egzotyczne wizerunki są doskonałym dopełnieniem domków, ludzi i wskazują, że egzotyki można szukać naprawdę wszędzie.KONCERT ZESPOŁU NATURAL BEAT BAND

NATURAL BEAT BAND to grupa grająca muzykę improwizowana opartą na mocnej sekcji rytmicznej (perkusja conga, djamby, bebny szczelinowe, beatbox) grupa która ciągle rozwija swój warsztat w poszukiwaniu nowych brzmień. Historia grupy sięga roku 1999 kiedy powstała bębniarska formacja STIFF STUFF. Funkcjonując do roku 2004 grupa zdobywa szereg nagród ( Festiwal Twórczości Studenckiej Katowice, Rock&Rock Festiwal Warszawa, Węgorzewo 2002,) W marcu tego roku STIFF zaprasza do współpracy główny trzon formacji rytmicznej STIFF STUFF oraz młodą krew scen skarżyskiej i kieleckiej powstaje grupa NATURAL BEAT (NEWETNO). Korzystając z gościnności Stanisława Sojki i Michała Zduniaka w STUDIO WĄCHOCK Rejestrują 80 min improwizacji muzycznych pod tytułem STRIPED FLINT.Monodram w wykonaniu Alberta Osika "Traumnovelle", reż. Stanisław MiedziewskiWystawa instalacji "Przejście" Piotra SalatyKoncert Rok'a FelerTeatr Terminus a Quo z Nowej soli - "Mgła", reż. Edward GramontWystawa autorska Wojciecha Habdasa - "Teatr w Teatrze" (fot. Łukasz Kulik)Koncert zespołu Jedyna MaśćSpotkanie autorskie z Wojtkiem Sceliną, autorem powieści "Ostatni lot nad Kongo"Kompania teatralna Mamro - "Hamlet we wsi Głucha Dolna", reż. Grzegorz ReszkaWystawa fotograficzna "Zenit startuje"Chojnickie Studio Rapsodyczne - "Dziecko dla początkujących", reż Grzegorz SzlangaKonkurs z okazji 14 urodzin Teatru Ecce HomoMonodram w wykonaniu Ireny Jun - "Nie ja" i "Kołysanka"Koncert zespołu Natural Beat BandTeatr Ecce Homo - "Grosse Aktion", reż Marcin Bortkiewicz

Copyright (c) 2010-2011 Wojciech Habdas. All rights reserved.
All photographs (c) 2010-2011 Wojciech Habdas, Łukasz Kulik.